Rzeczoznawca Bielsko-Biała

Rzeczoznawca Bielsko-Biała

Wycena nieruchomości i doradztwo inwestycyjne na rynku nieruchomości to główne elementy oferty Kancelarii Rzeczoznawców Majątkowych SIPEX. Nasi rzeczoznawcy na co dzień zajmują się określaniem wartości nieruchomości położonych na terenie miasta Bielsko-Biała oraz oferują usługi doradcze. Pomagamy klientom znaleźć atrakcyjne nieruchomości, w które warto zainwestować i sprawdzamy opłacalność takiego przedsięwzięcia. Rzeczoznawca majątkowy z naszej kancelarii na zamówienie klienta może przygotować również due diligence. Realizacja tych usług odbywa się zgodnie z literą prawa i standardami obowiązującymi w branży.

Mamy wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług wyceny nieruchomości położonych na terenie miasta Bielsko-Biała. Na tym rynku nieruchomości działamy od ponad 20 lat – to właśnie tu znajduje się siedziba naszej firmy. Dotychczas rzeczoznawcy z naszej kancelarii przygotowali tysiące operatów szacunkowych zgodnie ze standardami dla klientów indywidualnych i firm z miasta Bielsko-Biała. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wycena nieruchomości Bielsko – czym zajmuje się rzeczoznawca majątkowy z Kancelarii SIPEX?

Rzeczoznawca majątkowy specjalizuje się m.in. w wycenie nieruchomości. W Kancelarii SIPEX z siedzibą w mieście Bielsko-Biała każdego dnia ustalamy wartość lokali mieszkalnych i użytkowych. Wyceniamy różne nieruchomości, w tym przede wszystkim:

 • nieruchomości mieszkalne – wycena mieszkania, wycena domu, wycena kamienicy czy wycena spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu to podstawowe obszary działalności rzeczoznawcy z Kancelarii SIPEX,
 • nieruchomości komercyjne – rzetelna wycena biurowca, wycena hali czy wycena magazynu, której dokona rzeczoznawca majątkowy, może pomóc przedsiębiorcom w podjęciu słusznych decyzji biznesowych,
 • działki – wycena działki czy wycena gruntu położonego na terenie miasta Bielsko-Biała pozwoli uniknąć zaniżenia ceny przy transakcji sprzedaży.

Wyceny nieruchomości rzeczoznawcy z Kancelarii SIPEX przygotowują dla klientów indywidualnych i firm zainteresowanych zakupem lub sprzedażą hal produkcyjnych czy magazynów. Z naszych usług korzystają również podmioty działające na rynku nieruchomości (np. biura nieruchomości). Ponieważ rzeczoznawca majątkowy z Kancelarii SIPEX jest biegłym sądowym, nasze opinie wykorzystują również sądy (m.in. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej) zlecające nam wyceny nieruchomości dla celów prowadzonych postępowań. Nasi rzeczoznawcy współpracują też z urzędami działającymi na terenie miasta Bielsko-Biała.

Każdy rzeczoznawca majątkowy współpracujący z naszą kancelarią doskonale zna specyfikę lokalnego rynku – w naszym przypadku jest to rynek śląski. Określamy wartości nieruchomości położonych na terenie całego województwa śląskiego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nie stanowi dla nas problemu wycena nieruchomości położonych na terenie miasta Bielsko-Biała (43-300). Świadczymy też usługi określania wartości lokali użytkowych i komercyjnych położonych w pozostałych miastach na terenie województwa śląskiego. Każdy rzeczoznawca z naszej kancelarii może przygotować operat dla nieruchomości położonych na terenie np. Rudy Śląskiej, Katowic, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej.

Rzeczoznawca Bielsko-Biała | Do jakich celów służą wyceny nieruchomości tworzone przez rzeczoznawców?

Operat szacunkowy to dokument będący rezultatem oszacowania wartości nieruchomości, który sporządza rzeczoznawca majątkowy. Aby dokument mógł zostać uznany za operat szacunkowy, rzeczoznawca majątkowy przygotowuje go zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. W Kancelarii SIPEX wszystkie operaty, analizy i ekspertyzy tworzymy w oparciu o najlepsze standardy. Dzięki temu mogą one być szeroko wykorzystywane.

Kiedy warto zlecić kancelarii rzeczoznawców przygotowanie eksperckiego oszacowania wartości nieruchomości? Wycena przydaje się przy:

 • sprzedaży lub kupnie nieruchomości – rzeczoznawca majątkowy ocenia wartość nieruchomości, a ocena może być atutem przy prowadzeniu negocjacji,
 • zabezpieczeniu kredytu,
 • wyliczeniu podatku od spadku i darowizn lub podziale majątku.

Opinie, które przygotowują rzeczoznawcy z Kancelarii SIPEX, cieszą się dużym uznaniem – sporządzamy je zgodnie z przepisami prawa. Dla naszych klientów to pewność, że zostaną one uznane przez:

 • banki – dzięki temu, że przygotowujemy operaty zgodnie ze standardami uznawanymi przez wiodące na polskim rynku banki, okres oczekiwania na decyzję kredytową zostaje skrócony do minimum,
 • urzędy i sądy – rzeczoznawcy z Kancelarii SIPEX od lat współpracują z urzędami i sądami, a przygotowane przez nich operaty są podstawą m.in. wydawanych decyzji administracyjnych,
 • przedsiębiorstwa – nasi rzeczoznawcy dokonują wyceny lokali użytkowych, dla przedsiębiorców prowadzących firmy na terenie miasta Bielsko-Biała.
 • wykonujemy także wyceny jednoosobowych działalności gospodarczych czy wyceny spółek.

Zaufaj ekspertom – sprawdź usługi rzeczoznawcy majątkowego | SIPEX Bielsko-Biała

Chcesz inwestować w nieruchomości na terenie miasta Bielsko-Biała? Interesuje Cię wycena lokalu, który zamierzasz zakupić? Chętnie pomożemy – rzeczoznawca majątkowy z Kancelarii SIPEX przygotuje operat, ekspertyzę lub opinię, zgodnie ze zgłoszonymi przez klienta potrzebami i wskazanym celem. Wyceny nieruchomości oraz doradztwo w zakresie nieruchomości to nasze dwie główne specjalizacje.

Jako rzeczoznawcy majątkowi przykładamy dużą wagę do tego, aby działać sprawnie. Z tego względu zapewniamy krótkie terminy realizacji – przygotowanie operatu szacunkowego dla wskazanej nieruchomości z reguły zajmuje nam zaledwie kilka dni. Dokumenty zawierające wycenę nasz rzeczoznawca majątkowy przekazuje w umówionym terminie – szanujemy czas naszych partnerów.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Aby poznać zasady współpracy i ofertę na wycenę, wystarczy się z nami skontaktować. Na wszystkie pytania odpowiadamy zarówno telefonicznie, jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Klientów zapraszamy też do naszego biura położonego na terenie miasta Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 365, gdzie rzeczoznawca majątkowy przekaże informacje m.in. o dokumentacji niezbędnej do przygotowania operatu. Wyceniamy również nieruchomości w Małopolsce, dlatego możesz również skontaktować się z naszym rzeczoznawcą w Krakowie.

  Zapytaj o wycenę


  Tagi: rzeczoznawca bielsko, rzeczoznawca bielsko-biała, rzeczoznawca majątkowy bielsko, rzeczoznawca majątkowy bielsko-biała, wycena domu, wycena działki, wycena magazynu, wycena mieszkania bielsko, wycena nieruchomości bielsko, wycena nieruchomości bielsko-biała,