Rzeczoznawca majątkowy w Skawinie

rzeczoznawca majątkowy w skawinie

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to osoba fizyczna, która posiada uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy zajmuje się określaniem wartości nieruchomości. Wykonywanie tego zawodu normują przepisy prawa. Wszyscy rzeczoznawcy majątkowy wpisani są do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych.

Czym jest operat szacunkowy?

Operat szacunkowy jest dokumentem, który sporządza rzeczoznawca majątkowy. Dokument ten określa wartość nieruchomości dla celu, dla którego został sporządzony. Ważność operatu szacunkowego to 12 miesięcy od daty jego sporządzenia, chyba że wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników, o których mowa w art. 154. ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Tomasz Maciejak Rzeczoznawca Majątkowy w Krakowie

Porozmawiaj o wycenie z doświadczonym ekspertem.

Tomasz Maciejak

ekspert rzeczoznawca majątkowy

Skorzystaj z naszej wiedzy i porozmawiaj z doświadczonym specjalistą.

Zapytaj o wycenę nieruchomości

Czym jest wartość rynkowa nieruchomości?

Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami “Wartość rynkową nieruchomości stanowi szacunkowa kwota, jaką w dniu wyceny można uzyskać za nieruchomość w transakcji sprzedaży zawieranej na warunkach rynkowych pomiędzy kupującym a sprzedającym, którzy mają stanowczy zamiar zawarcia umowy, działają z rozeznaniem i postępują rozważnie oraz nie znajdują się w sytuacji przymusowej.”

Wycena nieruchomości Skawina- rzeczoznawca majątkowy w Skawinie. Co nas wyróżnia?

Kancelaria Rzeczoznawców Majątkowych SIPEX specjalizuje się w wycenie nieruchomości oraz przedsiębiorstw. Na rynku nieruchomości działamy nieprzerwanie od 1996 r. Przez te lata stworzyliśmy doświadczony zespół specjalistów. Z początku zlecenia w zakresie wyceny nieruchomości i przedsiębiorstw realizowane przez nas były na terenie województwa śląskiego, dziś realizujemy zlecenia na terenie całego kraju. Główne biura zlokalizowane mamy w Krakowie i Bielsku-Białej. Skawina, Kraków, powiat krakowski, Wieliczka i sąsiednie okolice są szczególnym przedmiotem naszego zainteresowania. Sporządzane przez nas wyceny nieruchomości cechuje profesjonalizm, rzetelność i staranność.

Jak nas widzą nasi Klienci?

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami, które otrzymała nasza firma w związku ze zrealizowanymi zleceniami: referencje.

Rzeczoznawca majątkowy Skawina. Co oferujemy?

Oferowane przez naszą Kancelarię usługi dotyczą wyceny nieruchomości zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Sporządzamy wyceny nieruchomosci w formie operatu szacunkowego oraz sporządzamy analizy rynkowe dotyczące ryku nieruchomości. Oferujemy naszym klientom wycenę m. in.:

 • nieruchomości komercyjnych: lokal użytkowy, magazyn, hala produkcyjna, biurowiec, hotel, stacja paliw
 • nieruchomości mieszkalnych: mieszkanie, dom jednorodzinny, kamienica
 • gruntów: działka budowlana, inwestycyjna, rolna, leśna, o mieszanym przeznaczeniu
 • służebności
 • przedsiębiorstw

Jak wygląda proces wyceny nieruchomości?

W pierwszej kolejności rzeczoznawca majątkowy przystępując do realizacji zlecenia zbiera informacje na temat wycenianej nieruchomości oraz pyta o cel wyceny nieruchomości gdyż m. in. cel determinuje sposób sporządzenia operatu szacunkowego i rodzaj określanej wartości. Kolejnym istotnym etapem są oględziny nieruchomości podczas których rzeczoznawca majątkowy zapoznaje się z przedmiotem wyceny. Następnie dokonywana jest analiza zebranych dokumentów, stanu nieruchomości będącej przedmiotem wyceny i sporządzenie dokumentu jakim jest operat szacunkowy.

Sprzedaż nieruchomości?

Jednym z celów wyceny nieruchomości jest wycena nieruchomości dla potrzeb ustalenia ceny sprzedaży. Często sprzedający zastanawia się jakiej ceny może się spodziewać ze sprzedaży swojej nieruchomości. W takim przypadku sprzedający analizuje ceny ofertowe aktualnie sprzedawanych nieruchomości. Na podstawie wyników swojej analizy i znajomości lokalnego rynku nieruchomości przyjmuje cenę, którą by chciał uzyskać za sprzedawaną nieruchomość. Jest to powszechna praktyka, dająca informację o poziomie cen ofertowych. Poza powyższą praktyką część klientów postanawia skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego. Rzeczoznawca majątkowy wyceniając nieruchomość dokonuje oszacowania wartości nieruchomości bazując na cenach transakcyjnych nieruchomości- dokonuje tego analizując transakcje jakie miały miejsce na lokalnym rynku nieruchomości w ostatnim czasie. Dla rzeczoznawcy majątkowego źródłem tych transakcji są informacje zawarte aktach notarialnych dotyczących transakcji sprzedaży nieruchomości. Korzystając z tych informacji rzeczoznawca majątkowy dokonuje analizy cen sprzedaży i aktualizuje je na dzień wyceny nieruchomości. Efektem końcowym wyceny nieruchomości jest oszacowanie wartości nieruchomości. Dzięki współpracy z rzeczoznawcą majątkowym klient sprzedając nieruchomość ma pełną świadomość dotyczącą cen sprzedaży na lokalnym rynku nieruchomości.

Dla jakich celów wykonuje się wyceny nieruchomości?

Kancelaria Rzeczoznawców Majątkowych SIPEX sporządza wyceny nieruchomości m. in. dla potrzeb:

 • negocjacji i ustalenia ceny sprzedaży
 • zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy
 • opłat skarbowo-podatkowych (m. in. podatek od spadku, darowizny, czynności cywilno-prawnych)
 • aktualizacji opłat za użytkowanie wieczyste
 • ustalenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego
 • zniesienia współwłasności
 • ustalenia opłaty planistycznej
 • ustalenia opłaty adiacenckiej
 • przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Rzeczoznawca majątkowy Skawina- cennik

Interesuje Cię szacunkowy koszt i czas sporządzenia wyceny nieruchomości? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem. Zapytaj o ofertę wyceny nieruchomości w interesujących Cię okolicach.

Interesuje Cię wycena domu, mieszkania, działki czy innych nieruchomości skontaktuj się z nami i zacznij korzystać z naszych usług.

  Zapytaj o wycenę


  Tagi: