Rzeczoznawca majątkowy Cieszyn

Rzeczoznawca majątkowy Cieszyn

Rzeczoznawcy majątkowi z Kancelarii SIPEX pomogą w wycenie Twojej nieruchomości w Cieszynie i miastach sąsiednich. Dokument taki sporządzany jest w formie operatu szacunkowego. Informacje, jakie w ten sposób otrzymamy pokażą nam jaką wartość przedstawiają prawa do przedmiotu wyceny.

Po co wykonuje się wycenę nieruchomości?

Najczęstszą przyczyną, która stoi za wykonaniem operatu szacunkowego jest kupno lub sprzedaż. Kiedy staramy się o kredyt hipoteczny, banki wymagają takiej wyceny nieruchomości, która jest ich zabezpieczeniem. Urząd skarbowy w celach podatkowych i amortyzacyjnych także jest zleceniodawcą profesjonalne wyceny. Firmy ubezpieczeniowe często korzystają z usług rzeczoznawców majątkowych, aby określić wartości ubezpieczanej nieruchomości. Powodów, dla których sporządza się operat szacunkowy jest bardzo wiele. Usługi dotyczące wycen nieruchomości zlecane są przez osoby prywatne, sądy, banki, podmioty gospodarcze czy jednostki samorządowe.

Wyceny nieruchomości Cieszyn

Bogate doświadczenie naszych rzeczoznawców majątkowych pozwala wykonać operat szacunkowy w sposób rzetelny i fachowy. Ilość wycen, jakie sporządziła nasza kancelaria pozwala nam na lepszą identyfikację czynników, które wpływają na wycenę praw do nieruchomości. Przy sprzedaży nieruchomości wykonanie wyceny na takim obszarze jak miasto Cieszyn czy Skoczów i okolice może być szczególnie przydatne. Sprzedaż mieszkania czy nieruchomości usługowej nie jest zadaniem łatwym, dlatego najlepiej skorzystać z doświadczenia fachowców na lokalnym rynku. Właściwa wycena lokalu, magazynu czy działki gruntu wymaga połączenia wiedzy, doświadczenia oraz znajomości obowiązujących przepisów prawa. W sytuacji sprzedaży nieruchomości najczęściej mowa o sporej wartości, dlatego warto skorzystać z usług najlepszych specjalistów, działających na obszarze miasta Cieszyn i Brenna.

Rzeczoznawca majątkowy Cieszyn – jak wygląda nasza praca?

Zadania rzeczoznawcy majątkowego rozpoczyna określenie celu wyceny. Najczęściej wycenę wykonuje się przed sprzedażą, przekształceniem, zabezpieczeniem wierzytelności itp. Określenie celu wyceny powoduje zastosowanie innych metod jej sporządzenia. Kiedy planowana jest sprzedaż firmy, domu, działki, przedsiębiorstwa itp. nasze działania polegają na określeniu wartości na podstawie informacji dotyczących rynku lokalnego, czyli miast Cieszyn, Skoczów, Brenna, czy Wisła. W przypadku, gdy wycena wykonywana jest w celu postępowania sądowego, wtedy rzeczoznawca majątkowy musi być biegłym sądowym.

Jakie dane musimy zebrać żeby dokonać oszacowania wartości w mieście Cieszyn, czy gminie Chybie?

Wykonanie działań dążących do przeprowadzenia wyceny nasza firma musi zebrać szereg informacji do tego niezbędnych. Kiedy wykonujemy wycenę nieruchomości konieczne jest określenie stanu jaki przedstawia nieruchomość oraz dokonania analizy całego rynku. Bardzo istotnym elementem jest też znalezienie transakcji porównawczych na terenie całego powiatu Cieszyńskiego. Tak zebrany materiał stanowi podstawę dla naszych rzeczoznawców przy ustaleniu wartości.

Jak wygląda operat szacunkowy i jaka jest cena?

Korzystając z naszych usług mają Państwo gwarancję, że wycena nieruchomości, przeprowadzona w naszej firmie będzie wykonana na najwyższym poziomie. Po zakończeniu naszej pracy wysyłamy informacje zwrotne pod postacią dokumentu posiadającego formę zarówno papierową jak i elektroniczną. Wycena nieruchomości jaką przeprowadza nasza kancelaria przedstawiona jest w jasny i ustrukturyzowany sposób. Operat jaki wykonujemy składa się z trzech części:

 • formalnej;
 • analitycznej;
 • obliczeń wartości.

Nasza firma dba o ciągłe poszerzanie wiedzy swoich pracowników, by spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających mieszkańców miasta Cieszyn i jego okolic.

Cena operatu szacunkowego zależy od typu nieruchomości oraz celu wyceny, dlatego zadzwoń do naszego biura, a nasi rzeczoznawcy majątkowi odpowiedzą na Twoje pytania oraz zaproponują termin i cenę usługi wyceny.

Nasze wybrane realizacje na terenie miasta Cieszyn i okolic:

 • Hala produkcyjna i budynek mieszkalny w Ustroniu;
 • zespół fabryczny w Cieszynie;
 • kompleks wczasowy w Wiśle, o pow. użytkowej 3 tys. m2
 • inwentaryzacja działek objętych decyzją Wojewody Śląskiego o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie terminalu regazyfikującego na terenie gminy Skoczów;
 • wartość rynkowa oraz stawki czynszu dla piekarni w Skoczowie;
 • wycena mieszkania w sprawie cywilnej dla Sądu Rejonowego w Cieszynie.

Świadczymy także usługi wyceny przedsiębiorstw oraz wyceny firm, np. wycena spółki we Wrocławiu.

  Zapytaj o wycenę


  Tagi: rzeczoznawca brenna, rzeczoznawca cieszyn, rzeczoznawca majątkowy, rzeczoznawca skoczów, rzeczoznawca wisła,