Rzeczoznawca majątkowy w Krakowie

Rzeczoznawca majątkowy w Krakowie

Rzeczoznawca majątkowy w Krakowie (czasem nazywany też “rzeczoznawca nieruchomości”) posiada uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Nadaje się j w trybie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Tytuł zawodowy “rzeczoznawca majątkowy” podlega ochronie prawnej. Każdy rzeczoznawca majątkowy posiadający uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości z dniem wpisu do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych nabywa prawo wykonywania zawodu.

Wycena nieruchomości Kraków – czym jest operat szacunkowy?

Wycena nieruchomości sporządzana w formie operatu szacunkowego, który sporządza rzeczoznawca majątkowy stanowi dokument będący efektem oszacowania wartości nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy sporządzając operat szacunkowy wykonuje czynności zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa, ze szczególną starannością właściwą dla zawodowego charakteru tych czynności oraz z zasadami etyki zawodowej, kierując się zasadą bezstronności w wycenie nieruchomości. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami operat szacunkowy może być wykorzystywany do celu, dla którego został sporządzony, przez okres 12 miesięcy od dnia jego sporządzenia. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników stanowiących podstawę jego sporządzenia.

Tomasz Maciejak Rzeczoznawca Majątkowy w Krakowie

Porozmawiaj o wycenie z doświadczonym ekspertem.

Tomasz Maciejak

ekspert rzeczoznawca majątkowy

Skorzystaj z naszej wiedzy i porozmawiaj z doświadczonym specjalistą.

Zapytaj o wycenę nieruchomości

Szacowanie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę w Krakowie ?

Rzeczoznawcy majątkowi wchodzący w skład naszego biura wycen majątkowych posiadają uprawnienia w zakresie wyceny nieruchomości i oferują m. in. wyceny nieruchomości sporządzane w formie operatów szacunkowych w Krakowie. Głównym przedmiotem naszej działalności jest szeroko rozumiana wycena nieruchomości.

Oferujemy naszym klientom wycenę:

 • nieruchomości mieszkalnych: wycena mieszkania, wycena domu, wycena kamienicy, wycena budynków
 • nieruchomości komercyjnych: wycena biurowca, wycena hali, wycena magazynu, wycena zakładu produkcyjnego, wycena pawilonu handlowego, wycena lokalu użytkowego, wycena hotelu, wycena stacji paliw
 • gruntów: działek budowlanych, działek o różnym przeznaczeniu (działki rolne, inwestycyjne, leśne, rekreacyjne, siedliskowe, budowlane)
 • służebności
 • wycena przedsiębiorstwa
 • środków trwałych
 • maszyn i urządzeń

Mamy wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości w zakresie sporządzania operatów szacunkowych. To pozwoliło nam nawiązać stałą współpracę z podmiotami operującymi na rynku nieruchomości zarówno na terenie Krakowa jak i w całej Polsce. Sporządzamy operaty szacunkowe nieruchomości oraz wyceny maszyn i urządzeń między innymi dla: klientów indywidualnych, biznesowych, kancelarii prawnych, firm audytorskich, syndyków, komorników, jednostek samorządu terytorialnego. Nasze biuro wycen majątkowych mieści się w Krakowie, dlatego obsługujemy klientów na terenie województwa małopolskiego i całego kraju.

Dla jakich celów wyceniamy nieruchomości naszych klientów?

Dokonujemy wycen dla różnych celów w tym dla potrzeb związanych z poniższymi zagadnieniami:

 • ustalenie ceny sprzedaży
 • poznanie wartości rynkowej przedmiotu zakupu
 • podział majątku np. dla sądu w Krakowie
 • zniesienie współwłasności
 • opłaty skarbowo-podatkowe (m. in. podatek od spadku, darowizny, czynności cywilno-prawnych)
 • zabezpieczenie wierzytelności kredytodawcy
 • przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności
 • ustalenie opłat z tytułu użytkowania wieczystego
 • aktualizacja opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego
 • ustalenie opłaty adiacenckiej
 • ustalenie opłaty planistycznej
 • ustalenie odszkodowania w związku z realizacją inwestycji drogowej
 • ustalenie wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu, drogi koniecznej

Świadczone przez nas usługi obejmują również opracowania i ekspertyzy niestanowiące operatu szacunkowego. Dotyczą one m. in. rynku nieruchomości oraz doradztwa w zakresie tego rynku, efektywności inwestowania w nieruchomości i ich rozwoju, skutków uchwalania lub zmiany planów miejscowych, bankowo-hipotecznej wartości nieruchomości do wycen dla potrzeb banków (nasi eksperci posiadają certyfikację Związku Banków Polskich), określania wartości nieruchomości na potrzeby indywidualnego inwestora, wyceny nieruchomości zaliczanych do inwestycji w rozumieniu przepisów o rachunkowości, wyceny nieruchomości jako środków trwałych jednostek w rozumieniu ustawy o rachunkowości.

Wycena nieruchomości w Krakowie – jak wygląda proces wyceny?

 • Określenie przedmiotu, celu i zakresu wyceny co determinuje metodę jej wykonania oraz zastosowanie obowiązujących, szczególnych przepisów prawa
 • Zebranie niezbędnych dokumentów do wykonania opracowania, które zależne są od przedmiotu, celu i zakresu wyceny nieruchomości
 • Oględziny nieruchomości
 • Analiza danych i sporządzenie operatu szacunkowego
 • Przekazanie operatu szacunkowego

Obszar naszej działalności

Określamy wartości nieruchomości położonych przede wszystkim na terenie całego województwa małopolskiego, a w szczególności w Krakowie oraz powiecie krakowskim: Gmina Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Krzeszowice, Liszki, Michałowice, Mogilany, Skała, Skawina, Słomniki, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki. Działamy również w: Wieliczka, Dobczyce, Niepołomice, Gdów, Kłaj, Myślenice, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Bochnia, Brzesko, Proszowice, Chrzanów, Olkusz, Wolbrom, Miechów. Działamy także na terenie Śląska np. Rzeczoznawca Bielsko-Biała.

Rzeczoznawca majątkowy Kraków – co wyróżnia nasze biuro wycen?

Wyróżniamy się wieloletnim doświadczeniem w zakresie wyceny nieruchomości i przedsiębiorstw oraz podejściem do klienta. Każdy klient, któremu świadczymy nasze usługi jest dla nas ważny. Potwierdzeniem naszych kompetencji są liczne certyfikaty, pozytywne referencje oraz szeroka lista realizacji. Każdy rzeczoznawca majątkowy wchodzący w skład naszego zespołu nieustannie doskonali swoje kwalifikacje zawodowe. Terminowość realizacji zleceń, rzetelność, profesjonalne podejście to nasze podstawowe zasady w relacji z klientem.

Sprawdzona firma, rzetelna wycena, profesjonalnie wykonane operaty szacunkowe. Poznaj nasz zespół.

Od ponad 20 lat z sukcesem pomagamy naszym klientom zapewniając kompleksowe usługi. Skorzystaj z naszego doświadczenia i znajdź wartość, której szukasz.

Interesują Cię ceny rynkowe mieszkań, domów, działek, lokali użytkowych? Potrzebujesz obiektywnej informacji ile jest warte dane mieszkanie lub inna nieruchomość w związku z obowiązkiem opłacenia podatku od spadków i darowizn? Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, zapytaj o wycenę.

  Zapytaj o wycenę


  Tagi: rzeczoznawca kraków,